dřevěný sud, koupací sud, dřevěné sudy, dřevěné kádě, badebottich

Koupání za každého počasí

Relaxace

Uvolnění po práci

Vonné koupele /do koupele si vložte bylinky, větvičky stromů/ 

Zpestření volného a osobního času

Krásné večírky s přáteli


Návod k užívání ke stažení


Reklamace vady na výrobku:

Vady uznatelné:

- prasklá ubruč ve sváru

- hluboký rez na sváru či v obruči

- výrazné protýkání sudu /dřevo se zatáhlo, ale je v zámku suk, špona či jiná překážka, která brání k zatáhnutí zámku v palubkách. Suk protýká po 5 dnech napouštění.  Do 5 dnů by se mělo dřevo plně zatáhnout. Počítejte, že k zatáhnutí dřeva bude potřeba vody ve výši 2 x objemu sudu.

- netěsnost kamen a do kamen teče a to při použití pouze dřevěného paliva.

- hniloba ve dřevě do 2 let od zakoupení. / při podmínce pravidelného natírání jedlým stolním olejem, min. 2 x ročně/

- nefunčnost dmychadla do 2 let od zakoupení

 

Vady přirozené a občasné:

- tmavnutí, zčernání dřeva, což je dle oborníků na dřevo:

" sezóní zabarvení zamodrání borovice v bělové části způsobené
vysokým obsahem mízy a okolní teplotou. Dá se zjemnit savem. Nejde o hnilobu" Aby nebyla míza, je nutné pak mít pouze zimní těžbu.

 

 

Drobné prohnutí víka kamen od žáru  z kotle. Víko je z hliníku a je sice lehké, ale prohne se, když kamna pořádně naložíte. Neznamená to však změnu funkčnosti výrobku

- nepatrné protékání vody v palubkách sudu.  Jedná se o dřevo, které neustále pracuje. Těsnost ovlivňuje - podklad, vypouštění sudu,. Doporučujeme mít sud neustále napouštěný vodou.

Víka - prohnutí víka, rozevírání spojů

použítí víka - zakrytí padajících nečistot.  Nepoužívat při ohřevu vody, zakrytí odpařující vody. Víko při nasátí vlhkosti se prohne  nebo se začne rozevírat při spojích. Nutné při převzetí natřít lazurou a překrýt lakem.

Oxidace hliníkových kamen - je  způsobena vyšší PH hodnotou vody. V neutrálním prostředí běžné pitné vody o pH = 7 je hliníkový povrch perfektně stabilní a bezpečný. Problém nastává při použití zásaditých roztoků a kyselin. Tím zvyšujete hodnotu PH a dochází k oxidaci kamen. Zakazujeme tyto roztoky používat. Dodržujte  hodnotu pH =7. Důkladně se seznamte  s roztoky, které vkládáte do vodní lázně.

 

Dalším řešením je nechat práškovou barvou nalakovat kamna, tak aby voda nešla na Al plech. Toto lakování je v ceně Kč 2500,- . Barva bude pouze do výše hladiny. Barva stříbrná, co nejvíce podobná hliníku.

 

 

 

 

 

 
Administrace
© copyright 2012 | www.frkal.com/ Frkal.com | all rights reserved